1. Čupanje obrva i trepavica

    Pitanje broj: #157089

    Poštovani,

    Imam 15 godina. Moj problem je da čupam trepavice od 9-e godine, a sada i obrve. Više nemam ni jednu. Molim Vas da mi pomognete. Mnogi mi se smiju, dok drugi misle da imam rak.

    Odgovoreno: 24. 06. 2018.
    • Poštovani,

      Ovaj vid poremećaja spada u diskontrolu impulsa (trihotilomanija) i neophodno je da se leči psihoterapijom, kod specijalista psihijatra ili psihologa koji je obučen za rad sa decom i omladinom. Nekad je moguće da bude pozvana i porodica, da bi se što bolje ušlo u srž problema i rešili uzroci pojave ovih impulsa.