1. Da li se neki antidepresivi ne prepisuju starijim osobama?

    Pitanje broj: #57952

    Čitala sam da se neke vrste antidepresiva ne prepisuju osobama starijim od 60 godina. Da li je to tačno i da li amizol spada u tu grupu lekova?

    Odgovoreno: 03. 04. 2010.

Komentari na pitanje: #57952

    • Poštovani, pila sam Lexilium godinama u dozvoljenim granicama. 2021.g. sam slomila koleno. Uz poštovanje prema struci, hitna nije htela da izađe pored 3 poziva. Živim sama. Počela sam zbog jezivih bolova nekontrolisano da povećevam dozu i stigla do 86mg. Kod ortopeda me odeveli nakon 2 meseca. Došao mi je prijatelj, psihijatar iz Berlina koji mi dao šemu za ukidanje uz psihološku pomoć dva puta nedeljno. Sada sam na 48 mg, ukidam 3 mg svake dve nedelje. Potom 1,5mg u dogledno vreme. Od simptoma odvikavanja imam jutarnju paniku koju izkontrolišem, glavobolju, bezvoljnost, ostale simptome ne. Da li sam na "dobrom putu" da uspem postepeno?

    • Da li postoji ovisnost od fluoxetina.Ja uzimam 20 mg već dvadeset godina.hvala

    • Sa disbalansom hormona,pocelo je i psihicko ne zadovoljstvo.Dati su mi lekovi za smirenje 3 puta dnevno,sto ja nekad i povecam,kad sam mnogo uznemirena.Sad imam neki strah,da necu moci da prestanem da ih pijem.Da li imate neki savet?

    • Postovani terapija uvece koju sam pila je bila 2/3 Tritiko retard,1/2 Ozapim i 1/4 rivotrila zog spava i smirenja, Tritiko Retard u nus pojava kaze moze dati blago povisene temperature koje sam imala povreneno popodne il uvece 37 do 37,3, neuropsihijatrar mi je iskljucio Tritiko, ostavio pola Ozapina i 1 rivotril, tempetature su se smanjile proredile ali povremeno u toku dana popodne il oko 21 h uvece sam imala 37,1 . Ozapin isto u nus pojavama ima mogucnost povisenih temperatura, ja sam na svoju ruku preskocila tu tabletu 2 dana uvece ozapina i posle tog dva dana nisam imala povisenu temperaturu. Problem je sto od samo roze 1 tablete rivotrila ne mogu do kadno zaspati a sve te lekove uz rivotril kohe mi da kad procitam mogucnost pojave blago povisene temperature, postoji li neki lek za spavanje koji bih pila uz rivotril a da ne dahe nus pojave povisene temperature. Inace sam zbog tih temperatura 2 meseca odala po doktorima vadila kks i osirnije nalaze kontrolisaka se da sam na kraju posto ni infektolog sumnjo mozda na obicnu virusnu infekciju rekao sad mislim da nihe uopste u pitanju virusna infekcija pisto ni nemam nikakve simtome sem malo povisenih limfocita koje sam i ranije imala inace sam hematoloski bolesnik, pa sam hematologa pitala da li je moguce od hematoloske dinagnoze ta febrilna temperatura rekao je teoretski da ali pre ih nisi imala a nali zi ti nisu nista losini u odnosu na predhodne kontrole hematologa da sam pocela sumnhati na antidepresive gore navedene koje sam pila... unapred se zahvaljujem ako mi mozete dati odgovor ,po danu sto trosim po 1/4 rivotila mi je dovoljno ali uvece cela tableta rivotrila ne moze da mi pomogne za san do kasno u noc ne mogu zaspati