1. Da li bulimija može da bude prepreka za trudnoću?

    Pitanje broj: #2204

    Oko pet godina sam bolovala od bulimije i već četiri godine nemam tih problema. Redovno idem kod psihijatra i već 4 godine pijem tablete haloperidol. Nalazi ginekologa su u redu, a mene interesuje, da li je nekadašnja bulimija prepreka trudnoću?

    Odgovoreno: 03. 01. 2008.
    • Poštovana,

      Nekadasnja bulimija nije prepreka za ostajanje u drugom stanju. Ono o čemu treba da povedete računa je da, ako želite da ostanete u drugom stanju, morate predhodno da prekine sa medikamentoznom terapijom. Popričajte sa Vašim psihijatrom, da li Vaše trenutno stanje dozvoljava da postepeno izbacite lek!