1. Akutno trovanje alkoholom

    Pitanje broj: #26538

    Interesuje me koja se vrsta infuzije daje, i koja količina iste kod akutnog trovanja alkoholom i da li se daju još neke injekcije?

    Odgovoreno: 13. 04. 2009.
    • Mogu se davati različite vrste infuzija. Najčešće je to fiziološki rastvor i 5% glukoza. Nekada ranije se davao koktel vitamina. Ostali lekovi koji se daju zavise od simptoma, ali nikako depresori CNS. U svakom slučaju alkohol se eliminiše kinetikom nultog reda, što znači jednaka količina alkohola ide napolje u jedinici vremena, pa njegovo izbacivanje ne možemo ubrzati nikako. Možemo samo pomoći organizmu da lakše prebrodi taj alkohol koji je u njemu.
       Pozdrav.