Postovani dr.molim vas recite mi nesto o BRUFENU.Mnogo puta sam cula od samih lekara da je jako stetan-posebno za bubrege.Molim vas recite mi ako je toliko stetan zasto je uopste u prodaji?Pedijatri su mi i deci cesto prepisivali sirup brufena.

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Brufen ili ibuprofen pripada nesteroidnim antiinflamatornim lekovima i koristi se za obaranje povisene temperatura, kod blagih ili umerenih bolova ikod reumaticnih stanja. Iako je jedan od starijih analgoantipiretika na trzistu on do danas nije izgubio nista od svoje popularnosti. Kontraindikovano ga je davati kod pacijenata sa bronhijalnom astmom, ali ja nisam siguran da je uopste toliko stetan za bubrege. Cak mislim da je to pogresna izjava. Inace ste u pravu da je stetan bio bi povucen sa trzista, ali nije.