Postovani, gospodine Pesicu, cemu sluzi lek LOPERAMID a recite mi nacin doziranja kod odraslih osoba? hvala

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Loperamid je lek koji se koristi u lecenju proliva. Ukoliko su simptomi proliva blagi uvek pre lekova treba pokusati sa merama higijensko dijetetskog rezima. Loperamid deluje specificnomenjajuci peristaltku creva i ne treba ga previse cesto koristiti. Koristi se tako sto se uzimaju dve tablete na poceteku pa onda po jedna kod svake sledece retke stolice.

Komentari na pitanje: #9902

    • Zašto je lek Loperamid povučen iz prodaje? Hvala, pozdrav!

    • Ivana Radujko 06. 11. 2012.

      Da li loperamid smem da dam detetu od 19 meseci. . .