da li je Legravan stetan da se koristi duze vreme?

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • KOncentracija hormona u ovom leku je zaista mala pa su i nezeljeni efekti izuzetno retki. POnekad se mogu javiri nespecificne tegobe u vidu mucnine, glavobolje, napetosti u grudima ili poremecaja menstrualnog ciklusa. Iskustva sa starim kontraceptivnim preparatima ne trebaju da se uzimaju u obzir. Svi strahovi da ce dugotrajno koriscenje ovog preparata dovesti do povecane incidence tumora dojke ili materica, srcanih problema, ostecenja jetre su bezrazlozni. Upravo smanjenjem kolicine hormona u novim kontraceptivnim tabletama izbegavaju se svi ovi problemi. Naravno nije na odmet s vremena na vreme napraviti redovne kontrole zdravstvenog stanja.

Komentari na pitanje: #9788

    • Imam 25god, i vec tri god koristim legravan. . . Nikada nisam vadila ni krv, niti sam proveravala bubrege. . . Da li bi trebala da pravim pauzu i sta od testova da uradim?

    • DIKIC VESNA 02. 07. 2012.

      Da li cigarete stetno uticu prilikom uzumanja tableta legavran