KOJI SU NEZELJENI EFEKTI I U KOJIM SLUCAJEVIMA SE NE SMEJU KONZUMIRATI TABLETE EBIXA? UNAPRED VAM SE ZAHVALJUJEM BOBAN

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Ovaj lek moze da izazove mnogobrojne nezeljene efekte kod pacijenata sa vaskularnom demencijom ili sa Alchajmerovom bolescu. Navescu samo one koje su najcesce bile registrovane u klinickim studijama: Nesvestica, nesto redje hipotermija i alergijske reakcije, poremecaj srcanog rada, prolazni ishemicni ataci, vrtoglavica, usporenost pokreta, ponekad anemija, smanjenje telesne tezine, mogucnost povecane agresivnosti itd. U svakom slucaju lekaru treba prijaviti svaku nezeljenu reakciju a on ce odluciti o daljem nastavku terapije.