Pre nekih dva meseca moj sin (2 godine) je bio uzasno podlezan infekcijama ,tako da je na kraju primao i Longacef. Svi ti antibiotici su uticali na to da mu je stolica bila uzasno retka.Pa smo konstantno bili u zacaranom krugu. E onda su mu otkrili da je anemican (Fe 5,20) i kazu da mu je zbog toga i sedimentacija povecana (35).Onda su mi prepisali Legofer ali on je strasno pogorsao vec retke stolice. Ja sam odlucila da napravim pauzu i pre dve nedelje sam pocela da mu dajem Fero Fan (5 ml) dnevno i to odlicno podnosi. Posto sam iz Kos. Mitrovice ovde taj sirup uopste nije poznat lekarima pa vas pitam da li to dovoljno dobar sirup i da li je kolicina koju ja dajem detetu dovoljna da popuni sve depoe? Molim vas da mi odgovorite sto pre je moguce jer mu i onako to dajem na svoju ruku.

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Postovana, Vasa briga je sasvim razumljiva. Ferro Fan jeste sirup koji sadrzi odredjenu kolicinu gvozdja. Koliko vase dete treba da koristi (koliko vremena i u kojoj dozi) mora da osredi ordinirajuci lekar. Postoji jedna formula koja je zasnovana na kolicini nadjenog hemoglobina, i normalnog hemoglobina za taj uzrast. Na osnovu nje se odredjuje kolika je doza leka i koliko dugo treba da se uzima. Ne mogu da verujem da lekari u vasem mestu nisu culi za ovaj lek. Siguran sam da jesu. Uostalom, na kutijici pise kolika je koncdentracija gvozdja u 5 ml, jedna kafena kasicica, i ako znaju koliki je hemoglobin, mogu jednostavno da izracunaju. Ja vam preko interneta, na zalost, mogu samo ovoliko pomoci. Retke stolice mogu da se jave posle upotrebe nekih lekova, ali je pitanje koliko je to vazan klinicki simptom. Ukoliko ih ima manje od 5 dnevno moguce je da niste ni trebali da menjate terapiju. Veliki Pozdrav