Pocetkom septembra idem na IVF. U poslednjem brisu mi nadjena ureaplayma pa mi je iz ordinacije receno da pijem 10 dana doxiciklin 2x1 i uporedo runac 10 dana 2x1. Ali mi je danas apotekarka rekla da je doza doxiciklina previse jaka i da je ona nikada ne bi prepisala pred IVF. U velikoj sam nedoumici i ne znam sta da radim pa vas molim ya pomoc

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Postovana, Apotekai su zavrsili farmaceutski fakultet, tako da je njihovo medicinsko znanj veoma skromno. Za lecenje pojedinih infekcija genitalnog trakta postoje, kao sto je i ureaplasma urealitycum, postoje terapijski vodici ili protokoli. Jedan od njih je i primena doksiciklina 2x100mg u kombinaciji sa roksitromicinom 2x1 u toku 10 dana. Ovakvi protokoli se uobicajeno primenjuju pa i pre intervencija kakva je IVF. Siguran sam da vas lekar zna sta radi i da je terapija dobra, kao i to da ne moze ugroziti uspeh intervencije.