Postovani doktore, u poslednje vreme primecujem da mi opada kosa, ali samo u gornjem delu glave (ne i sa strane). Bio sam kod dermatologa i utvrdio je da imam alopecia androgena i prepisao mi je pilfud 2% (ujutru i uvece) i sampon alpecin protiv opadanja kose (tri puta nedeljno). U porodici, sa oceve strane svi imaju zdravu i gustu kosu dok sa majcine strane, deda je celav. Koliko je sigurno da koristim ovu terapiju, obzirom da imam 18 godina (da li moze ova terapija da mi ubrza opadanje kose, tj. da li ima neki nezeljeni efekat)? Takodje me zanima koliko dugo bi trebalo ovo da koristim? Da li sam premlad za ovo, mozda bi trebalo da sacekam jos godinu-dve? Veoma me je strah od svega ovoga...

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Niste premladi i to je na zalost jedina moguca terapija. Nema drugog nacina. Pitajte vaseg lekara pojavio se sada Pilfud ne sa 2% nego sa 5% minoksidila i smatra se da bi mogao da bude mnogo uspesniji. Samo napred, nema stetnih efekata, samo budite uporni.