Postovani, cemu sluze kapsule SABAX i tablete PANAPRES? hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Koliko znam Sabax je cefazolin, cefalosporinski antibiotik prve generacije, vrlo skromnog spektra dejstva, pa se danas veoma retko koristi. Panapres je atenolol, bete blokator i koristi se u lecenju povisenog krvnog pritiska, ali i nekih aritmija i angine pektoris.

    • Sabax je lek slican ranisanu ili omeprolu, tj sluzi za probleme sa zelucem, ali nikako nije -antibiotik-to je neka greska