Postovani, gospodine Pesicu koji lek preporucujete za glavobolju? I koji lek preporucujete za proliv za devojcicu od 13 godina? HVALA VAM PUNO!!!!

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Pa zavisno od uzroka glavobolje, koji se moraju ispitati ukoliko su ceste, njihove jacine, frekvencije mogu se preporuciti mnogi lekovi. Znaci mora se odrediti tip glavobolje. Kao simptomatska terapija uvek moze da posluzi po neki brufen od 400 mg. Isto je i sa prolivom. Ukoliko stolice nisu ceste i ne preti dehidratacija dovoljna je dijeta i rehidratacijski tretman vecom kolicinom tecnosti, uz mogucu primenu Flonivina BS. Ukoliko su simptomi tezi onda se sve mora ispitati i na osnovu toga odrediti terapiju.