Postovani, molim Vas da mi odgovorite na pitanje 1.Da li upotreba sedativa (Lorazepam,Bensedin,Bromazepam ,Diazepami sl) u duzem vremenskom periodu mogu uticati na zdravlje drugih organa u telu?I na koje? 2.Da li su antidepresivi Zoloft jako opasni (doza 50 mg) Srdacan pozdrav,Simona.

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Svi sedativi, manje ili vise izazivaju zavisnost. To je njihovo najopasnije dejstvo. Uticaj na druge organe nije tako opasan. Ponekad se moze javiti posle duge primene toksicni hepatitis, ostecenje jetre, ali je to vrlo retko. Yoloft pripada novijim antidepresivima i ima vrlo malo nezeljenih efekata, koji su bobicno prolazni,