Postovani,mene zanima nekoliko stvar . Da li i kako se kod nas moze nabaviti litijum orotat,ne litijum karbonat,posto ga u obliku karbonata osoba jako lose metabolise,pa je dobila preporuku od psihijatra za ovaj drugi,mnogo bolji oblik? Da li ima modafilina u Srbiji,posto smo ga do sada nabavljali iz Hrvatske,a imamo potpuno oprecne informacije o tome da li je uvezen kod nas. Da li se sme koristiti redugtil i litijum karbinat zajedno uterapiji,nijedan lek vise se ne koristi. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 11. 08. 2008.
    • Teorijski bi litijum ortoata trebalo da bude i na nasem trzistu, medjutim kako to izgleda u apotekama zaista ne znam. To je vec stvar veledrogerija koje snabdevaju apoteke, koji ce od ova dva oblika trebovati, oba ili nijedan. Sto se reductila tice, ukoliko ste mislili na sredstvo za mrsavljenje, ne bi ga trebalo kombinovati sa preparatima litijuma, jer i jedan i drugi povecavaju koncenraciju serotonina u mozgu, pa ova kombinacija moze da izazove nepredvidjene, nekada i po zivot opasne, nezeljene efekte.

Komentari na pitanje: #9169

    • Ćerka mi je sedmi mesec trudnoće. Ima bipolarni poremećaj, ne uzima litijum karbonat od kad je zatrudnela. Dosta je depresivna i umišlja. Nabavili smo litijum orotate iz Amerike. Sme li da ga pije i u kojoj količini? Hvala puno.