Postovani prof dr Pesicu, imam veoma cestih problema sa herpesom, koji mi najcesce izbija po obodu usana i koji po zarastanju ostavlja dugotrajne oziljke. Da li bi ste mogli da mi preporucite neki preparat, sredstvo, lek, sta vec, da bi se ti oziljci brze izgubili? Sa ogromnim postovanjem Sanja

    Odgovoreno: 11. 08. 2008.
    • Na zalost, nema ni jednog sredstva koje bi ubrzalo povlacenje oziljaka posle herpesa na licu. Mogu od pomoci biti kozmeticki preparati koji sadrze pantotensku ili hijaluronsku kiselinu, razliciteamino kiseline ili vitamine i antioksidanse, ali ne ocekujte previse.