Da li se presing tablete mogu koristiti preventivno?

    Odgovoreno: 08. 08. 2008.
    • Naravno da postoje situacije u kojima se antihistaminici mogu koristiti preventivno. Takva je na primer polenska kijavica ili alergijski rinitis koji se javlja samo u prolece. Pacijentima se savetuje da desetak dana a nekada i ceo mesec piju po jednu tabletu dnevno, pre perioda u kojem se ocekuju napadi alergije. Slicno je i sa alergijom na UV zracenje, odnosno na sunce kako to cesto kazemo. Desetak dana pre izlaganja suncu, znaci pre odlaska na more, savetuje se ljudima koji su ranijih godina imali izrazene simptome da koriste presing.

Komentari na pitanje: #9008

    • Ako je uzrok nepoznat za alergijsku reakciju kako onda uzimati presing?