Postovani dr Pesicu! Moja majka ima 84 god. i boluje od Alhajmerove bolesti i bolesti srca, blokada desne grane. Od lekova joj je prepisana terapija: Ebixa 2x1, Fenobarbiton 1/2x1, Ksalol 0,25x2, Monopril 20mgx2, Prinorm 1/2+1/4, Dilcoran 80 2x1/2, Cardiopirin x1, Lasix sa kalijumom za sada na svaki dan. Ovu terapiju koristi vec osam meseci i sve teze podnosi ovoliku koilicinu lekova. Kontrola je svakog meseca i po potrebi. Mozete li mi tacno reci kako je pravilno koristiti ovu kolicinu lekova i dali je moguce izbaciti nekog od njih, pogotovu sto povremeno koristi analgetike.

    Odgovoreno: 07. 08. 2008.
    • Postovani, Kada neko ima 84 godina i boluje od vise bolesti istovremeno, a to je slucaj sa vasom majkom, onda nema nacina da se samnji broj lekova. Upravo su ovi lekovi oni koji olaksavaju njen zivot i istovremeno ga produzavaju. Na zalost starost sa sobom nosi vise hronicnih bolesti istovremeno pa stariji ljudi inace koriste puno lekova. To je jedini nacin. Svaki od njih ima svoj znacaj u zivotu vase majke i izostavljanje i jednog bi verovatno pogorsalo zdravstveno stanje i dovelo do opasnih nepredvidjenih situacija.