1. Pitanje broj: #8597

    Postovani doktore, imam 25 godina. Na preporuku svog ginekologa sam dva meseca pila kontraceptivne pilule LOGEST,a zatim bez konsultacije sa lekarom pocela da koristim DIANE. Razlog je najgore moguce prirode! "Cula" sam da DIANE imaju pozitivan efekat na kozu sklonu aknama,kao i na kvalitet kose... Medjutim meni se pocelo desavati upravo suprotno...jer je kosa pocela da mi opada i da se proredjuje. Posetila sam dermatologa koji mi je preporucio sampon,ampule i kapsule PLANTUR 39. Takodje sam prestala da pijem kontracepciju. Molim Vas da mi date Vase misljenje o mom problemu tj. da li je upotreba pilula uzrokovala opadanje kose?! Unapred hvala!

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • Savremena oralna kontraceptivna sredstva uglavnom imaju slican sastav i razlike medju njima su zaista minimalne. Uglavnom sadrze neki od preparata estrogena i progesterona u malim dozama. Imajuci u vidu da je sigurno dokazan uticaj zenskih polnih hormona na promene na kozi, logicno je ocekivati da ce se sredjivanjem menstrualnog ciklusa, sto se desava pod uticajem kontraceptivnih pilula, srediti i promene na kozi. Nije ocekivano da se desi suprotno, ali nije ni nemoguce. Ja licno ne verujem da je opadanje kose povezano sa uzimanjem oralnih kontraceptiva i promenom preparata.

Ostavite komentar