postovana, u 10. sam nedelji trudnoce. 10.05.2008 sam imala zadnji ciklus a 01.06.2008 sam zbog uple uva primila injekcije: novalgetol + koktel(garamicin i ampicilin). Pila sam i panklav 4 dana i kapi u usi.DR. mi nije na to nista rekla kada sam joj saopstila. Jako sam zabrinuta. Da li to moze uticati na plod i kako da budem sigurna da je sve u redu?

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • Vasa zabrinutost je na mestu jer upotreba lekova u prva tri meseca trudnoce zaista nije pozeljna. Ipak, neki od lekova imaju manju sklonost da stete plodu od drugih, dok je upotreba nekih lekova bezbedna. Licno smatram da nemate razloga za zabrinutost. Analgetici i neki antibiotici, ukljucujuci i ove koje ste vi primali nemaju tako izrazeni potencijal da ostete plod. Zbog toga uzivajte u svojoj trudnoci i ne brinite.

Komentari na pitanje: #8521

    • Ja sam 10 dana trudnoce snimala ct mozga, nisam znala da sam trudna. Doktori mi savjetuju da prekinem truddnocu. . . Sta da radim