Kako se pravilno razvodi lek Primaceph, Galaceph za i.m. injekciju. I da li se moze koristiti Lidokain 1% kao rasvarac?

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • Galacef (cefazolin) se kod odraslih primenjuje intramuskularno ili intravenski u dozi od 500mg na 6-12 sati, maksimalno 6g dnevno, retko 12g. Deca iznad 1 meseca mogu primati lek u dozi 25-50 mg/kg tt dnevno, na 6 ili 8 sati, maksimalno mg/kg dnevno. Ne vidim razloga zasto bi se rastvarao u lidokainu. Moze se primenjivati jednoj jedinoj dozi na pola sata pre operacije u cilju preoperativne antibiotske prevencije.