Postovani, Ja sam u 8. mesecu trudnoce i alergicna sam na ambroziju koja upravo pocinje da cveta poslednjih 6 godina. Poslednjih godina vise ni ne kisem nego mi odmah predje u bronhitis i "sviraju"mi pluca, takodje me svrbe i oci i nos mi je zatvoren. Inace pijem Pressing, Aloprol, Beconase sprej i to sve dok ne dodje prvi mraz i ne uvene ambrozija, ali sada ne znam sta da radim u trudnoci:( Koji lek bi mogla da uzimam, a da ne naskodi detetu? Unapred se zahvaljujem Tina Janjic

    Odgovoreno: 06. 08. 2008.
    • Mislim da u osmom mesecu trudnoce nece biti stetnog uticaja lekova na plod. Uglavnom se savetuje da se lekovi za svaki slucaj ne uzimaju. Morate proceniti da li mozete izdrzati tih mesec dana bez lekova ili ih ipak uzeti, kao i do sada. Rizik po plod je minimalan, ali teorijski postoji.