Dobar dan. Od trombocitopenije bolujem od 2003. godine,a doktor koji me leci ne odustaje od kortikosteroida (Pronison) Interesuje me da li je to uobicajeno u praksi,posto se lekari na VMA u Beogradu nisu slozili sa tim kada sam bio na pregledu za vojsku (2006.) Hvala

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Postoje razliciti oblici trombocitopenija. KOriscenje i to u toku dugo vremena kortikosteroida se smatra opravdanim u nekim od njih. Moguce je da se oni koriste i u toku vise godina. Morate se obratiti hematologu koji ima iskustva u lecenju trombocitopenija, koji ce na osnovu specificnosti vase bolesti odrediti da li je dalja upotreba pronizona opravdana ili nije.