Postovani ... Interesujeme dali se prilikom upotrebe PLAVIX-a treba kontrolisati krvna slika i smijeli se piti kafa (minimalna kolicina) Bolesnik koristi Plavix sa ASPIRINOM i zna se desavati da se na tijelu pojave modrice (kao uzlivi) doktor nam je rekao da pacijent pije svako drugi dan ASPIRIN i modrice su nestale.. Pacijent pije Plavix 75 vec dva ipo mjeseca a prije nekoliko dana je ugradio jedan stent na LCX.. Takoder dva ipol mjeseca pije LIPEX 20mg, i onda nije imao masnoca i LDL i HDL su dobri .. Ukljucili su kao preventivu. Trebali kontorilisati krvnu sliku. Od tablata jos pije BISOCOR i tablete za pritisak LOPRIL 5mg VELIKO HVALA

    Odgovoreno: 24. 06. 2008.
    • Da, naravno da treba kontrolisati krvnu sliku. U toku terapije plavix-om i aspirinom je potrebno povremeno proveriti faktore koagulacije i agregacije. Kod terapije Lipexom (simvastatin) potrebno je uraditi lipidni status, transaminaze jetre i CPK pre, nekoliko nedelja posle i u prvih 6 meseci terapije svakih 6-12 nedelja.