Poštovani, ne znam da li na pravom mestu postavljam pitanje, ali bila bih jako zahvalna ukoliko mi možete odgovoriti... Moj problem je što konstantno imam afte u ustima. Stalno se pojavljuju, vrlo su bolne...Znam da se pojavljuju kad opadne imunitet, ali ja sa druge strane gotovo nikada nisam bolesna, ne dobijam grip, kijavicu, niti neke druge bolesti... Šta bih mogla da koristim od lekova da sprečim pojavu afti? Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Vasa pretpostavka da se afte pojavljuju zbog pada imuniteta deluje logicno, ali je moguce da je njihova pojava vezana za neki lokalni proces koji se odvija na sluzokozi samo usne duplje, u sta verujem. Morate se javiti stomatologu ili jos bolje specijalisti za bolesti usta. Ja vam mogu preporuciti upotrebu antioksidanasa, Vitamina E, C, B, beta karotena, selena, ginko biloba ili nekog od preparata koji sve ovo sadrzi. Nece biti stetno a moze biti od pomoci.