Postovani, imam pitanje u vezi sa ekcemom koji se permanetno pojavljuje na sakama, konkretnije, u regiji izmedju kaziprsta i palca, sa simptomima svraba, crvenila i susenja koze. Do sada sam koristila mast hidrokortizon od 1% ali nije davala posebne rezultate. Da li njemu treba da prikljucim upotrebu jos nekog medikamenta (antihistamina, mozda)? Unapred, hvala!

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Postovana Marina,
      Veliko je pitanje da li se radi o ekcemu ili o nekoj drugoj vrsti koynog oboljenja. Po opisu to moze da lici na neku vrstu kontaktnog dermatitisa, ali o tome zaista mora da odluci specijalista za kozne bolesti pa samim tim i o mogucoj terapiji. Potreban je kvalitetan pregled a moguce je i neke analize.