Poštovani profesore, pitanje postavljam u ime mog brata kome je pre godinu dana zbog mijelodisplastičnog sindroma presađena koštana srž u Lajpcigu.Unazad osam meseci koristi sirup NOXAFIL (posaconazol).S obzirom na ogromnu cenu intervencije, samog leka, koji uz sve to nije kod nas registrovan, te ga nabavljamo u Nemačkoj i Grčkoj, molim Vas da mi kažete da li postoji lek sličnih karakteristika koji bi mogao da se koristi kao zamena, a da bude jeftiniji i dostupniji nama. Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 18. 06. 2008.
    • postovana,
      u ovakvim se situacijama pacientu preporucuje najbolji lek iz grupe. postoje jeftiniji lekovi iz iste grupe koji se kod nas mogu nabaviti, ali manje delotvornosti. o tome moze odluciti samo hematolog kada pogleda kompletnu dokumentaciju vaseg brata.