Imam 55 godina. Pre 20 godina utvrdjeno je da sam alergican na acetisalnu kiselinu i da ne smem da koristim lekove kao sto su aspirin, brufen, novalgetol i dr. Do sada nigde nisam procitao detaljnije o ovoj vrsti alergije (uzrok, posledice, lecenje, ...). Posto neki moji prijatelji uzimaju svakodnevno po 100mg aspirina zbog kardiovaskularnih tegoba, a i ja odskora imam poviseni krvni pritisak, molim detaljnije da mi kazete sta da uzimam umesto aspirina.

    Odgovoreno: 26. 04. 2007.
    • Postovani, ukoliko je kod Vas utvrdjena alergija na acetilsalicilnu kiselinu, a indikovana je terapija aspirinom mozete da koristite tiklopidin(Ticlodix) ili klopidogel (Plavix, Zylt) u cilju primarne prevencije tromboembolijskih komplikacija.