Dobar dan
    Zanimaju me koji su efekti i delovanje ovih lekova:
    1.Medrol
    2.Dapson
    3.Planquenil

    Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 03. 2007.

    •

      MEDROLje kortikosteroid (glukokortikoid) koji se koristi u stanjima ge je indikovana primena kortikosteroida. Dnevna doza je 20-50mg u zavisnosti od indikacija.

      DAPSON je antibiotik koji se koristi u terapiji HIV infekcija,za profilaksu Pneumocistis carini pneumonije i toxoplazmoze. Dnevna terapijska doza je 100mg

      PLANQUEL se koristi u terapiji artritisa, nije registrovan u nasoj zemlji. Dnevna doza je 200-400mg.

Komentari na pitanje: #63

    • Postovani, koji bi lek trebalo uvek da nosim sa sobom kao prvu pomoc kod anafilaktckog soka. ?