Postovana Dr.Velickovic, Zanima me jedan lek,zapravo 'GYNKOBIL' je u pitanju. Interesuje me Vase misljenje o njemu,da li je neophodno da se pije 3 puta dnevno kao sto pise na uputstvu i da li sme da se pije posle 23h (da li se odrazava na spavanje). Puno hvala.

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.

    • Postovana, Gynkobil (gingko biloba) je biljni preparat koji se koristi za poboljšanje centralne i periferne cirkulacije, inače postoji i lregistrovani lek za navedene indikacije pod nazivom Tanakan. U uputstvu za upotrebu je sadržano doziranje i važno je da se poštuje. Ukoliko imate nesanicu, ne treba ga uzimati u kasnim večernjim satima. Naglašavam oprez u primeni kod dijabetičara (snižava glikemiju) i pacijenata koji uzimaju aspirin, antikoagulantnu terapiju i antireumatike(sklonost krvarenju).