Da li je cesto uzimanje tableta Rapten-K, stetno za zeludac ili neki drugi organ?

    Odgovoreno: 14. 05. 2008.
    • Da previse cesto unosenje ovog leka moze da osteti zeludacnu sluzokozu i izazove gastritis ili cir. U svakom slucaju treba biti obazriv. Ovo su uglavnom drazeje ili film tablete pa sama farmaceutska forma stiti sluzokozu zeluca od direktnog agresivnog dejstva ovih lekova. Ipak, mehanizam dejstva ovih lekova je takav da se povecava lucenje hlorovodonicne kiseline u yelucu.

Komentari na pitanje: #5464

    • Da li je jednom nedeljno često korišćenje? Koristim ga za opuštanje mišića (bavim se yogom) hvala