zanima me lijek seroxat prepisao mi je i neurolog i kardiolog da ga pijem ja se bojim jer sam cula da nekom smeta mozete mi nesto vise rec o tom lijeku unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 14. 05. 2008.
    • Seroxat (paroksetin) pripada grupi antidepresiva i preporucuje se njegova primena kod pacijenata sa velikom depresijom , opsesivnim sindromo, atacima panike, postraumatskim sindromom i u jos nekim situacijama. Mada je antidepresiv prevashodno, danas je uobicajno da ga neurolozi ili kardiolozi propisuju posle infarkta ili sloga jer se smatra da se tu radi o nekoj vrsti postraumatskog stresnog sindroma. Kao i ostali antidepresivi iz ove grupe ima puno nezeljenih efekata narocito u prvoj fazi, pa moze da bude problema sa pacijentima.