Postovani, Pre 3 nedelje sam imao epilepticni napad, prvi put u zivotu. Rodjen sam 1987. Po nalogu neuropsihijatra sam izvrsio odredjene preglede. Nalazi sa magnetne rezonance i kardioloskog pregleda su uredni. Radio sam i seriju EEG snimanja, i to 2 klasicna i jedan posle deprivacije spavanja. Klasicni EEG nalazi su uredni, dok onaj posle deprivacije spavanja pokazuje znacajnu elektricnu aktivnost mozga, na osnovu koje mi je lekar epileptolog proglasio epilepsiju. Od njega sam dobio uputstvo za postepeno uvodjenje leka Lamictal. On je bio za uvodjenje ovog leka, jer je, po njegovim recima, lek novijeg datuma, vrlo efikasan, sa minimalnim nezeljenim efektima. Posle toga sam uradio jos jedan EEG na privatnoj klinici, koji je pokazao istu elektricnu aktivnost. Oba nalaza pokazuju generalizovanu elektricnu aktivnost tajanja i do 10 sekundi. Lekar na privatnoj klinici se slozio da ja moram da pijem lekove, ali je rekao da Lamictal nije pravi lek za moje stanje, jer on ne suzbija generalizovane napade, koji su kod mene prisutni. Stoga mi je predlozio Eftil, kao bolje resenje za suzbijanje napada. Moje pitanje je: Koji lek bih ja trebao da pijem? Nadam se skorom odgovoru i unapred se zahvaljujem. P.S. Izvinjavam se zbog nestrucnosti i nepreciznosti u izrazavanju, moje poznavanje medicinske terminologije je skromno.

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Ja zaista ne mogu odluciti koji lek vi trebate da koristite, potrebno je da na uvid imam vasu celokupnu dokumentaciju. Eftil je jedan zaista star lek, Lamictal mnogo novijeg datuma. Tacno je da su rayliciti ali mogu se koristiti ya generalizovane napade i jedan i drugi. Cak se ponekad kombinuju. Moracete nekog da poslusate ili da potrazite i trece misljenje neurologa. Prof. dr Srdjan Pesic