Postovani doktore,moze te li da mi kazete Vase misljenje o ovom  lijeku,njegovu primjenu i upotrebu "remeron" .Unaprijed zahvalna..

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Postovana, Remeron (mirtazapin) je lek koji se koristi ya lecenje, takozvane, velike depresije. Uobicajna inicijalna doza je 15 mg i uzima se jednom dnevno pre spavanja. Doza se moze povecavati u nedeljnim intervalima sve do dnevne doze od 45 mg. Duzina trajanja terapije mozer biti razlicita ali je obicno potrebno najmanje 6-9 meseci pre nego sto se uspostavi potpuna kontrola depresije. Ponekada i godinu dana. Kao i drugi anti depresivi i ovaj lek moze da ima mnoge nezeljene efekte. Najcesci su: opospanost, muka, gadjenje i povracanje, pojacani apetit, dobijanje na telesnoj tezini i dr. Mesto Remerona u terapiji sepresije ipak mora da odredi psihijatar jer u danasnje vreme postoje mnogo savremeniji lekovi kao sto su fluoksetin ili sertralin, na primer. Prof. dr Srdjan Pesic

Komentari na pitanje: #4067

    • Poštovani, pijem 11 godina Trittico 150mg i Rivotril 0,5. Dijagnoza - neorganska insomnia, anksioznost. Delovali su do pre 2, 3 godine. Da li bi Remeron bio adekvatna zamena za Trittico? Hvala.