Sta to meni kao pacijentu treba da znaci cinjenica da neki lek nije registrovan? Koji su to obicno razlozi da lek ne bude registrovan?

    Odgovoreno: 29. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Vama nista. To znaci da ga nasa drzava nije odobrila za primenu na njenoj teritoriji ili da proizvodjac nije ni podneo zahtev pa ga morate nabaviti u inostranstvu. Ima novijih lekova koji nisu registrovani kod nas, ali jesu u drugim zemljama i ako su neophodni pacijent ih mora nabaviti.