Poštovani, pošto imam veoma slab imunitet, tako sam i sad zaradila prehladu. Tj, grlo me boli i steže, uzimam tantum verde tablete. Pitala bih vas da li su one bezbedne i da li ima neželjenih dejstava? Da li je moguće da tablete odu na pluća, kako sam negde pročitala? Hvala.

    Odgovoreno: 29. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ma ne! Tantum verde je samo antiseptik za usnu duplju. Nema supstancija koje se resorbuju u krv, a kamoli u pluca. Deluje samo lokalno, gde smiruje upalu. Ali ne smete preterivati ni sa njegovom loklanom primenom, samo onoliko koliko je propisano.