Dobar dan postovani doktore,  neko ko je na odvikavanju od opijata da li moze da koristi "prozac" ili  preporucujete nesto drugo? Th je bila,neurontin 300mg,lioresal 25mg novartis,ali mislim da je prejako  i ne odgovara toj osobi sta Vi mislite?  Unapred zahvlna...

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Postovana, Na vase pitanje nije lako odgovoriti. Prozac (fluoksetin) je lek iz grupe antidepresiva koji se primenjuje u lecenju: Velike depresije, opsesivno kompulzivnog sindroma, ataka pamike, socijelane fobije, postraumatskog stresnog sindroma i predmenstrualnog disforicnog sindroma. Ukoliko posle skidanja sa opijata imate neku od ovih dijagnoya ili stanja onda je opravdano koristiti ga, ali o tome mora odluciti psihihjatar. Vrlo je opasno da se koristi ovaj lek a da se opijati povremeno i danje unose, jer bi to moglo imati opasna nezeljena dejstva. Prof. dr Srdjan Pesic

Komentari na pitanje: #3904

    • Poštovani, unaprijed se zahvaljujem.
      Načinjeni su pregledi t2w i flair aksijalni. T2w ciss koronalni i t1w sagitalni tomogrami endokranijum. . Zaključak manja količina sadržaja u desnom mastoidu. Mr nalaz endokranijum je u fiziološkim granicama moje pitanje je šta je najbolje da se uradi?
      Hvala i pozdrav iz Canade