Poštovana konstatovan mi je anksiozno-depresivni poremećaj i prepisana terapija cipraleks + rivotril. U firmi u kojoj radim će biti sprovedeno testiranje na prisustvo alkohola i psihoaktivnih supstanci, da li će se utvrditi i prisustvo lekova koje uzimam? Unapred zahvalna. Ivana

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Zavivi od toga koje ce testove koristiti. Mislim da se ovo testiranje pre svega odnosi na droge, pa nece otkriti lekove koje pijete. Nema rutinskih testova za lekove pa bi se to moralo posebno organizovati u sta ne verujem. Osim toga depresija je jedan od najcescis razloga izgubljenih radnih dana, pa je svakom poslodavcu u interesu da radnik pije lekove i dolazi na posao nego da bude obrnuto.