postovani profesore meni je neuropsihijatar postavio dijagnoze f41.1 f60.4 f45.0 i dao da pijem lekove xanax 0.5mg 1/2+1/2+1 i trixifen 3*1/2.Imam sledece4 pitanje : da li treba da pijem trixifen koji je indikovan za shizofreniju a meni ta dijagnoza nije postavljena niti imam sumanute ideje i dali ima neke nezeljana dejstva i da li bi trebalo da pijem neki drugi lek ili je dovoljan samo xanax.Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Postovani, Zaista ne mogu precizno da odgovorim na vase pitanje. O tome koje lekove ce neko sa navedenim dijagnozama da koristi ipak odlucuje psihijatar. Ponekada se neki antipsihotici, a trixifen (tioridzin) pripada ovoj grupi lekova, koriste za neke sindrome koji nisu u pravom smislu vezani za shizofreniju. Jedino sto mogu da vam kazem je vezano za nezeljena dejstva ovog leka. Ona mogu biti brojna od suvih usta, lupanja srca, poremecaja telesne temperature, povecanog unosenja hrane i vode, pa sve do nekih endokrinoloskih smetnji. Prof. dr Srdjan Pesic