Da vas pitam, moja sestra je asmaticar od rodjenja, nasledno od oca je dobila, i ona je pila pronizon godinu dana zbog trombocitopenije i sva je naduvena bila i otecena, ali to joj je pomagalo jer je pronizon i za astmu, sad kada se otkrio uzrok trombocitopenije, prestala je sa pronizonom i posle 2 meseca se vratila u normalu, ali je 2 meseca pila aminofilin od 100 mg svako vece da ne dobije napad astme, da li je aminofilin kortikosteroid i da li se od njega otice kao od pronizona i kako se on pije, ona ima 20 godina a sama je to pila nikog nije pitala pozdrav

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Aminofilin nije kortikosteroid. To je teofilin. Metilksantin slican osnovnom sastojku koji se nalazi u biljci caj. Siri bronhije i koristi se u terapiji napada astme. Kako se dozira? Pa to zavisi od simptoma i od drugih lekova koji se koriste.