Poštovanje,
    Da li novi antidepresiv Valdoxan koji kod nas treba da se registuke 1 - izaziva erektilnu disfunkciju 2 - ne izaziva hiper somniju budući da je njegov sastojak melatonin a to je < ja kao laik znam hormon spavanja.
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.
    • Poštovani,
      To je agomelatin. To je antagonista melatoninskih receptora. Znači da se očekuje suprotni efekat. Ne očekuje se pospanost a ni erektilna disfunkcija, jer je potpuno drugačijeg mehanizma dejstva u odnosu na dosadašnje antidepresive.