Poštovani dr,
    Molim Vas da mi nešto više kažete o leku Frizium 10 mg tbl neželjena dejstva kako deluje generičko ime ovog leka koliko je toksičan.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Generičko ime klobazam. Noviji benzodiazepin. Sedativ je dakle. Antianksiozni lek takođe. Preporučen za kratkotrajni tretman 2 do 4 nedelje, snažnih ataka anksioznosti, udruženih ponekad sa psihotičnim reakcijama. Kontraindikovan je kod alkoholičara, pacijenata sa miastenijom gravis, ozbiljnom respiratornom insuficijencijom, kod trudnica i dojilja i dr. Zavisnost i amnezija su najopasniji neželjeni efekti.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #38153

    • Gde se moze nabaviti i kako? Duzi period ga nema kod nas, sta se desava sa tim lekom hoce li ga uopste biti? Ne mogu bez njega hvala