Poštovani,
    Molim da mi objasnite da li umesto amp. Ferrum (na internetu našla da su po sastavu gvožđe III hidroksid polimaltoza (ipc) (dekstroferon), koje su mi prepisane kao terapija a koje ne mogu da nađem u Srbiji, mogu da koristim amp. Cosmofer koje smo nabavili u inostranstvu a na njima piše da su po sastavu iron III hidroxide dextran complex. Da li se radi o istom leku. Hematolog nije znao da mi kaže da li je to isti lek pa Vas molim za pomoć.
    Unapred hvala. Srdačno

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Nije isti lek. Ali se lako može izračunati koliko gvožđa ima u jednoj ampuli i koliko je Vama, na osnovu krvne slike potrebno, pa u tom slučaju ime leka nije važno. Važno je da sadrži gvožđe. Hematolog mora da zna to da izračuna.