Poštovani doktore,
    U 6. nedelji sam trudnoće, imam 30 godina, imala sam dva spontana (uvek u početku trudnoće, nikad se nije čula srčana radnja 5-6 nedelja). Sada je sve u redu čuje se srčana radnja. Doktor mi je predložio da pijem Cardiopin 100 mg 1x1 dnevno, Vitamin C i folnu kiselu. Nešto sam čitala na interentu, pa me interesuje da li je Cardiopirin štetan za plod. Na institutu za transfuziju krvi sam radila rezultate i lupus antikoagualns mi je bio u noramlnim granicama. (ovu analizu sam radila jer mi je prošle godine bio malo povećan). Lekar sa instututa za transfuziju krvi mi je rekao da je sve u redu. Molim Vas da li treba da uzimam Cardiopirin ili ne? Bojim se lekova u trudnoći.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.

Komentari na pitanje: #37937

    • Biljana andrejic 06. 09. 2009.

      Poštovana, ja sam imala tri uginuća ploda i razumem kako se osećate, ali Vas molim da obavezno pijete Cardiopirin 100 mg, jer sam i ja tokom kasnijih trudnoća pila Aspirin 100 mg i to je uslovilo time da sam sada majka troje dece. Inače, trudnoće mi je vodio dr Željko Miković, načelnik patoloških trudnoća gak "narodni front". Molim Vas da slušate samo ginekologe i da im verujete, jer oni najbolje znaju koje se nove metode primenjuju. Pijte sve lekove, jer Vam je dao odličnu terapiju i verujte svom lekaru. Veliki pozdrav.