Postovani, moj suprug (33 godine) godinama ima povisene trigliceride i holesterol, koji ni posle lekova (sortis, visiren) i dijete nije uspeo da smanji. Zadnji nalaz glasi trigliceridi 15, 4 a holesterol 9, 3, on nema nikakvih problema i dobro se oseca. Molim vas da mi napisete koji lek da uzima kako bi smanjio trigliceride. Da li ovakvi rezultati mogu stvarati poteskoce prilikom mog ostajanja u drugom stanju? Hvala

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Rezultat je zaista los. Moze da bude posledica urodjenog poremecaja masnoca. Mora da se leci i to ozbiljno. Visok nivo triglicerida moze da bude posledica i drugih bolesti, na primer secerne bolesti, ili alkoholizma. Nema carobnog leka koji bi ovo mogao odmah da sredi. Treba uraditi analize lipidnog statusa, hdl, ldl, vldl, apoa, apob, lpa, i ostale analize i onda pristupiti ozbiljnom lecenju. Povecati dozu sortisa ili cak uvesti i drugi lek za masnoce. To mora uraditi internista, kojem treba da se sto pre obratite. Ne verujem da ovi rezultati mogu da uticu na mogucnost da vi ostanete u drugom stanju.