Poštovani,
    Hlamidia, dakle sledeće pitanje, na netu u vezi lečenja hlamidie nailazim na 3 kombinacije lekova: 1. Samo 4 tablete po 250mg hemomycina od jednom. - jel to celokupna terapija? Dakle to se samo popije i postoji verovatnoća da se izleči? 2. Kombinacija divocin, ciprocinal, vizaren, sumamed - ali za to čujem da je često dugotrajno i nesigurno, a logično i skupo. 3. Panklav i ciprocinal, 10 dana, kažu da su lekovi jaki i delotvorni. Ima li kontraindikacija? Šta je od toga preporučljivo i najjednostavnije?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Ne leči se hlamidija preko interneta pa Vam tako ne mogu preporučiti ni jednu od kombinacija. Neki od protokola su mogući, ali nisu uopšte zvanični. U različitim zemljama se nacionalnim vodicima ustanovljavaju protokoli za lečenje ove infekcije. To zavisi od stepena rezistencije koji ovaj mikroorganizam ima prema različitim antibioticima u nekom području, ali i od drugih parametara. Svi od pomenutih lekova se nalaze u nekom od protokola.