Poštovani,
    Zbog pogoršanja stanja vazomotornog rinita lekar mi je propisao sl. Terapiju: flixonaze sprej 2x1-7 dana kao i aerius tab. 1x1 5 dana. Problem je u tome što koristim terapiju antidepresivima cipralex, rivotril kao i kontracepciju pilulama diane 35 jer sam obolela od postporođajne depresije (zbog postporođajnog hormonskog debalansa) te me zanima da li su ove terapije međusobno kontraindikovane? Moj lekar je bio krajnje neodređen po tom pitanju pa se Vama obraćam u nadi da ćete mi odgovoriti.
    Hvala!

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Interakcije među lekovima su jako komplikovano polje medicine. Što više lekova koristite to su njihove moguće interakcije veće. Nadam se da neće biti problema sa preporučenom terapijom. Nema ozbiljnih kontaindikacija da se ti lekovi primene.
      Pozdrav.