Postovani dr pesicu molim vas da m i odgovorite o uzajamnom dejstvu tegretola i lamictala i koliko su toksicni zaorganizam naime ove lekove pije 14 godisnja devojcica ima dg; tuberozna skleroza ima napade nikako lekari da nadu pravi lek da napadi prestanu sada pije dozu 600mgtegretola ujuti 100mg lamala i uvece isto plasim se da je to mnogo za nju ima 68 kg sta da jede da zastitim jetru i jer i sami znate svaki lek ima i nez dejstva pozdrav

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Tegretol moze da ubrza razgradnju lamictala i da tako dovede do smanjenja njegove koncentracije u krvi i njegovog dejstva. Sa druge strane moze se desiti da lamictal proizvede povecanje koncentracije tegretola i mogucnosti nezeljenih efekata. Ukoliko se daju zajedno moraju se prilagoditi doze. O tome vodi racuna lekar koji ih propisuje prateci stalno pacijenta i prilagodjavajuci doze lekova, da bi se dobio optimalni efekat a smanjila mogucnost nezeljenih dejstava. Ukoliko je pacijentu dobro, onda su doze prave.