Poštovani,
    Mojoj majci je izolovana candida spp u sputumu za vreme bolničkog lečenja. Kao terapiju je dobila " Duflucan 150mg 1x1 naredne 3 nedelje" pa kontrolni sputum. Ordinirajući lekar misli da je to prevelika doza i da bi joj uništilo mikrofloru organizma! Šta nam vi savetujete?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 18. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #36525

    • Terapija, odnosno lek je odlican. Mada je dugo tri nedelje. I flukonazol ili difulcan se piju prvi dan 150mg a posle po 50mg. Inace ima vrlo hepato i nefrotoksican efekat pa majka nek u toku terapije obavezno proverava vrednosti transaminaza. Dovoljno je piti ga dve nedelje, ali ako nema nikakvih tegoba nek ispije kako joj je prepisano. Pozdrav