Poštovani,
    Još uvek dojim bebu (11 meseci), ali počela sam da osećam tegobe zbog alergije na polen ambrozije. Da li mogu inhalatorno da uzmima aloprol dok dojim? Da li ima još neki lek koji bi mogla da uzimam? Inače koristim za vreme cvetanja ambrozije pressing, aloprol i beconase sprej i kada je baš gusto tj. jako mi se začepi nos nafazol kapi.
    Hvala.

    Odgovoreno: 18. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Pa jeste komplikovano. Neki od ovih lekova prelaze i u majčino mleko. Ali smatram da dete od 11 meseci sisa mnogo ređe nego mlađa deca. Uzimanje lekova se onda mora prilagoditi tako da postoji veliki vremenski razmak između leka i podoja. U svakom slučaju možda je vreme da prekinete sa dojenjem.
      Pozdrav.